20

دلایل برتری آلوئه‌ورا نسبت به سایر کشت ها

1- آلوئه ورا گیاهی است شش ساله.بدین معنی که با کشت آن بمدت شش سال شما را از کاشت مجدد و کارها و هزینه های جانبی از جمله تسطیح زمین و سایر امور بی نیاز می کند.
2- آلوئه ورا بر خلاف سایر کشت ها نیاز به نگهداری خاصی ندارد به طوری که شما با داشتن حداکثر یک کارگر می توانید به راحتی کشت خود را مدیریت کنید.
3- با توجه به دامنه مقاومت بالای آلوئه ورا نسبت به شرایط و تغییرات محیطی هزینه نگهداری آن از تمامی کشت های موجود کمتر است.از آنجایکه آلوئه نسبت به تمامی آفات،بیماریها و عوامل بیماری زا تا حد بسیار زیادی مقاوم است لذا شما را از لحاظ مصرف سموم شیمیایی و هزینه های آن بی نیاز میکند بطوری که شما کشتی تماما ارگانیک خواهید داشت.

4- آلوئه ورا را می توان در تمامی زمین ها کشت کرد و خاک هایی که بدلیل کشت سایر محصولات شور و یا فقیر شده اند نیز میتوانند کاندید خوبی برای کشت آلوئه ورا باشند.توقع آلوئه ورا در هنگام کشت بسیار پایین می باشد بطوری که شما از مصرف کودهای شیمیایی نیز بی نیاز خواهید بود.
5- از آنجایی که آلوئه ورا تا دمای صفر درجه را تحمل می کند لذا هزینه های جانبی شما از لحاظ مصرف سوخت جهت گرم نمودن محیط گلخانه را به میزان قابل توجهی بسیار کاهش میدهد.
6- یکی از مهم ترین خصوصیات این گیاه مقاومت بالای آن در شرایط حاد خشکی و نیاز پایین آن به آب می باشد،به نحوی که در صورت وجود مشکل خاص و عدم امکان آبیاری حتی به میزان 3 ماه و بیشتر گیاه از بین نرفته و با استفاده از منابع غذایی و آبی موجود در خود این شرایط را تحمل نموده بطوری که با آبیاری مجدد گیاه به حالت اولیه باز گشته و شروع به رشد می کند.بطور کلی این گیاه در اوج گرمای تابستان(بسته به نوع خاک و محصول هدف)بین 7-14 روز یکبار و در زمستان 30-60 روز یکبار آبیاری میگردد و از این لحاظ جهت کشت در مناطقی که با محدودیت آب مواجه هستند کاندید بسیار مناسبی میباشد.
7- آلوئه ورا محدودیت برداشت ندارد،بدین معنی که شما در هر زمان که بخواهید میتوانید از آن برداشت نمایید و تاخیر در عدم برداشت حتی به میزان 2 سال خللی در کیفیت ویا بازار پسندی محصول وارد نمی کند.
8- در هنگام برداشت آلوئه ورا علاوه بر اینکه شما تناژ بالایی برگ با کیفیت دارید میزان بسیار زیادی پاجوش جهت فروش ویا توسعه کشت خود خواهید داشت بطوریکه از خرید پاجوش بصورت کامل بی نیاز خواهید شد.
توجیه اقتصادی آلوئه ورا نسبت به سایر کشت ها بدلیل هزینه های تولید،نگهداری وسایرهزینه های جانبی بسیار پایین و مقرون بصرفه بوده و شما کشتی بسیار آسان،بی درد سر و دغدغه و بسیار مقاوم به شرایط محیطی خواهید داشت.

دیدگاه بگذارید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. موارد ضروری با * نشان داده شده اند.